Pohádka o mandarince

Byla jednou jedna mandarinka. Neměla žádné jméno, protože mandarinkám se jména obvykle nedávají. Visela si v klidu na stromě kdesi v Číně, když v tu se strom poryvem větru otřásl a mandarinka spadla z výšky 145 cm na zem. V ten moment šli kolem kluci co si hráli v mandarinkovém sadě. Jeden z nich vzal mandarinku do kapsy, aby si na ní mohl pochutnat. Chlapec bydlel ve 350 m vzdálené vesnici. Když doma mandarinku vyndal, uviděla ji mladší sestra. Zatoužila po ní a přemluvila bratra aby se rozdělil. Ten svolil a udělal sestře takovou radost, že to musela běžet říct své nejlepší kamarádce, která bydlela 230 m od nich. S kamarádkou Ji se dohodli, že s o mandarinku rozdělí venku, jen co se ještě trochu proběhnou na nevelké zahradě. Bavily tím, že přeskakovaly jezírko s malými žlutými rybičkami. Jezírko nebylo velké, měřilo 45 cm a každá jej 8 krát přeskočila tam a pak zase zpátky. Pak každá z nich přešla 3 krát tam a zpátky po tři a půl metrové kládě. To už měly na mandarinku velikou chuť a t

Jakou celkovou vzdálenost urazila mandarinka, než si na ní někdo pochutnal??