Den zdraví v 5. ročníku

Dne 22. dubna proběhl v pátém ročníku projektový den ve znamení zdravého životního stylu. V rámci celoročního projektu Pohyb a výživa jsme si náplň dne rozdělili na sekci pohybu a sekci výživy a snažili jsme se plnit a uvědomit si všech šest pravidel denního režimu a to: pravidelnost, pestrost, přiměřenost, příprava, pravdivost a pitný režim.

Dopoledne v sekci pohybu žáci porovnali své síly a sportovní schopnosti v soutěži ve vybíjené. Poté v rámci mezipředmětových vztahů sepsali reportáže z daného sportovního utkání. V sekci výživa pracovali s pracovními listy projektu Pohyb a výživa a shlédli na interaktivní tabuli programy: Zázrak života – stvoření života, Lidské tělo. Tato témata jsou součástí plánů učiva přírodovědy.

Odpoledne den pokračoval s žáky a jejich rodiči. Cílem akce bylo ukázat možné varianty využití volného času a realizace projektu Pohyb a výživa.

Páťáci, jejich třídní učitelky a také několik rodičů strávilo společné odpoledne ve sportovně relaxačním centru a v posilovně v přírodě mezi sídlišti Vltava a Máj. Ve spolupráci s jedním z rodičů, panem Pávkem, byla navíc všem zájemcům představena celosvětově rozšířená hra Geocaching. V blízkém okolí si potom všichni mohli na vlastní kůži zkusit, jak se hledá poklad nebo jinými slovy loví keška. Lov to byl úspěšný, keška nalezena a znovu ukryta a všichni účastníci odpoledního setkání spokojeni.

Většina dětí z pátého ročníku pečuje o své zdraví a dodržuje všech šest pravidel ve svém denním režimu. Úkol a cíl dne zdraví byl splněn a žáci si ho náležitě užili.

1250419386211107

školní zpravodaj / 28.dub 2015 K. Tušíková, K. Uhlířová