Projektový den ve 3. ročníku

Dne 24. 10. 2013 se žáci 3.A, B i C zapojili do projektu s názvem „Od jablíčka ke štrúdlu“. Jak již název napovídá vše se toho dne točilo kolem jablíček. Děti četly a tvořily pohádky, skládaly básničky, počítaly matematické úlohy o jablíčkách. Samozřejmě je kreslily, vystřihovaly a jinak výtvarně tvořily. Naučily se také vyrobit čerstvý jablečný mošt, uvařit z jablíček čaj a k tomu si pochutnávaly na dobrotách z jablek, které jim připravily maminky. Ty pak přišly spolu s ostatními členy rodin odpoledne, kdy jsme se společně sešli na školní zahradě u nového venkovního altánu. Děti si mohly zaskákat v pytlích, vyráběly spolu s rodiči bramborová razítka a z nich originální obrázky. Ke krásné, skoro prázdninové atmosféře přispělo nejen teplé počasí, dobrá nálada všech přítomných, ale také ohýnek, kde jsme si upekli opět jablka a někdo i brambory. Rodiče si mohli prohlédnout jablíčkové práce všech dětí, vystavené ve venkovní učebně, která tak měla svou premiéru. Celý den se nám vydařil a tak se ani večer nikomu nechtělo domů.

Tento obsah je v rekonstrukci...

školní zpravodaj / 4.lis 2013 J. Hrdinová, L. Mentlíková, M. Michalovová

Školní zpravodaj 1. stupeň