Pohádková knížka „Třídilka“

V rámci kampaně na podporu třídění odpadu vyhlásila společnost EKO-KOM a Jihočeský kraj výtvarně-literární soutěž. Žáci základních škol měli za úkol napsat pohádku na téma třídění a recyklace odpadů a tuto pohádku následně doplnit vlastními obrázky.

Nejlepších 14 pohádek bude odměněno zajímavými cenami, ale hlavně z nich vznikne skutečná pohádková knížka „Třídilka“. Této příležitosti se chopili i začínající spisovatelé z naší školy a pokusili se napsat svoji pohádku. Sedm nejlepších prací i s ilustracemi bylo do soutěže odesláno. Mezi nejlepší práce patřily pohádky:

• O ZLOBIVÉM ODPADU, Bára Ješová a Sára Olejníkové ze 4.C
  • O SMUTNÉ POPELNICI, Marek Pavlík z 5.B
  • PŘÍBĚH PLYŠOVÉHO KRÁLÍKA, Patrik Suchý z 5. B
  • LAHVE TŘÍDILKY, Lucie Koudelková ze 4.B
  • VÍLA TŘÍDILKA A SKŘÍTEK PLASŤÁČEK, Jakub Bárta ze 3.C
  • TŘIĎ A BUDEŠ SPOKOJEN, Petr Kancír z 5.C
  • O ZAKLETÉM ŽABÁKOVI, Eliška Čadová ze 4.A

Našim spisovatelům držíme palce, aby si právě jejich pohádka našla v nové knížce místo a mohla potěšit i poučit další malé i velké čtenáře. Ostatním dětem, jejichž práce nebyly vybrány, děkujeme za ochotu a velkou snahu. Odborná porota vybere 14 nejlepších prací a výsledky by měly být zveřejněny do 15. listopadu na internetu www.jihoceske-trideni.cz

školní zpravodaj / 24.říj 2012 Za 1. st. Magda Michalovová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 2.5.2024