Projektový týden ve školní družině

V týdnu od 11.11. do 15.11. se uskutečnil ve školní družině projektový týden s názvem „Skřítkové a strašidýlka“.

Děti prostřednictvím pohádek a příběhů prožily týden v říši skřítků, kde získaly nové poznatky o přírodě a pohádkových bytostech. Akci jsme rozdělili na dvě části – motivační a výtvarnou. V první části jsme si vyprávěli a četli tajemné příběhy o strašidlech na hradech nebo o lesních skřítcích. Využili jsme např. knížky Strašidlář – Mezi námi lesními strašidly, Strašidlář – Mezi námi hradními strašidly a pro výtvarnou činnost jsme našli inspiraci v knize výtvarnice V. Klimtové - Lexikon ohrožených druhů strašidel.

Ve druhé části jsme zkusili sami nějaké to strašidýlko nebo skřítka vyrobit. Děti je malovaly, tvořily z přírodnin, látky a papíru. Svými kresbami a výrobky vyjádřily svou představivost, fantazii. Do tvorby se zapojila všechna oddělení. Veselé postavičky skřítků a strašidýlek na nás vykukují v chodbě školní družiny.

projektový týden

školní zpravodaj / 28.lis 2013 J. Mlčáková