Výlet za INSPIRACÍ

Ve středu 12.12.2018 se 3.C vydala objevovat nový pohled na umění do Domu umění, kde probíhá projekt berlínského architektonického studia AFF. AFF vnímají architekturu jako předmět či jako sochařské dílo. Neznamená to, že by jejich samotné realizované stavby měly být chápány jako sochy, tedy stavby, kde je kladen důraz především na vnější podobu budovy. Žáci se seznámili s prací architektů a koncepcí výstavy, nejprve si ji v tichosti prošli a prohlédli, aniž by k jednotlivým předmětům dostali komentář. Každého zaujal nějaký předmět, který se měl snažit detailně zakreslit tužkou na papír. Bylo pěkné žáky pozorovat, jak soustředěně zakreslovali své předměty na papír. Po krátké ukázce svých záznamů jsme se odebrali do ateliéru, kde jsme zahájili druhou část projektu. Nejprve byla vyslovena otázka „Co je to inspirace?“ Žáci přicházeli se svým vysvětlením tohoto pojmu. Po vysvětlení vznikla bouře nápadů, čím by mohl být kbelík, kdybychom opomněli jeho prvotní funkci. Možností bylo několik tř. stůl, židlička, stupínek, kabelka, … Po této bouři nápadů měli žáci za úkol svůj prvotní předmět zobrazit v novém využití (nakreslit nový obrázek). Po tvůrčím dopoledni nás čekala návštěva vánočního trhu na náměstí Přemysla Otakara II., kde jsme si zazvonili na zvoneček, koupili trdelník a drobné dárečky. Cestou zpět jsme ještě navštívili radniční, řemeslný trh s ozdobenými stromečky žáky z MŠ Českých Budějovic. Dopoledne jsme si užili a pěkně se naladili na Vánoce.

školní zpravodaj / 21.led 2019 M. Hanzalová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 26.4.2024