Předvánoční čas tříd 4. ročníku

V úterý 18. prosince se třídy IV.B, IV.C vypravily navštívit vánoční centrum našeho města. Nejprve jsme si prohlédli expozice Jihočeského muzea České Budějovice. Nejvíce času jsme strávili na výstavě Století českých Vánoc, kde se dětem líbily nejen hračky z doby minulé, ale obdivovaly i staré vánoční ozdoby, vybavení místností, slavnostní prostírání. Některá děvčata si u stolku vyrobila vlastní ozdobičku.

Z muzea jsme se přesunuli na náměstí. Prohlédli jsme si vánoční strom a betlém. Děti se občerstvily u stánků s dobrotami a zakoupily si drobné vánoční dárečky. Počasí nám přálo. Dopoledne strávené ve městě se nám všem moc líbilo.

Ve čtvrtek 20. prosince se konal vánoční turnaj žáků 4. tříd. Chlapci se utkali ve florbale, děvčata poměřila síly ve vybíjené. Sportovních utkání se zúčastnili všichni žáci a hrál každý s každým. Po skončení následovalo vyhlášení výsledků, všechna družstva dostala diplom, všichni sladkou odměnu. Celý turnaj se nesl v duchu fair play, děti se povzbuzovaly a vzájemně si fandily.

V pátek 21. prosince si žáci všech tříd připravili na celé dopoledne vánoční program. Třída IV.A pozvala rodiče na vánoční besídku. Děti ostatních tříd shlédly vánoční pohádku, zazpívaly si koledy, předvedly svá vystoupení, ochutnaly vánoční cukroví a vzájemně si předaly dárečky.

V hodinách pracovní a výtvarné výchovy jsme se žáky vyrobili přáníčka a vánoční dekorace, které si odnesli domů. Celý týden probíhal v duchu sváteční atmosféry a všichni jsme si ho moc užili.

školní zpravodaj / 8.led 2019 Třídní učitelky 4. ročníku

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 26.4.2024