ŠD v Jihočeském vědeckotechnickém parku

Ve dnech 18. a 19. října se zúčastnila naše ŠD projektových dnů v laboratořích JVTP, zaměřené na oblast přírodních a technických věd. Byly připraveny laboratoře s přístrojovou technikou umožňující praktické ukázky pozorování trvalých a vlastních preparátů, přes které žáci pronikali do tajů přírody a nahlédli do fungování a chování různých organismů. Žáci si díky optické technice mohli zblízka prohlédnout živočichy a rostlinné buňky, jejichž obraz byl přenesen pomocí kamery na obrazovku monitoru. Účastníci si během praktika vyzkoušeli vzorkování biologického materiálu, který si sami pomocí mikropipet přenesli do zkumavek.

Na pracovišti 3D tisku byla představena ukázka této metody, která pomocí postupného nanášení materiálu vytváří předem naprogramovaný model. Žáci tak viděli při práci tiskárnu, která přímo před jejich očima vytvářela zadaný výrobek. V této laboratoři si vyzkoušeli pomocí programu vytvořit vlastní návrh výrobku.

Do třetice byl pro žáky připraven vstup do interaktivního prostředí virtuální reality, kterou si mohli na vlastní kůži vyzkoušet. Virtuální realita je technologie umožňující interagovat uživatele se simulovaným prostředím vytvořením iluze skutečného nebo fiktivního světa pomocí počítače a speciálních audiovizuálních brýlí. Pomocí technologie byly pro děti připraveny zábavní a relaxační programy. Na tyto projektové dny chodíme již třetí rok a pokaždé se žáci seznámí s něčím novým a zajímavým. Všem se akce moc líbila.

školní zpravodaj / 13.lis 2017 J. Mlčáková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 27.4.2024