Od jablíčka ke štrúdlu

Přinést si dvě jablka, škrabku, jídelní nůž a psací potřeby, to byl jediný úkol na čtvrtek 13. října pro žáky 3. A a 3. B. A nikdo na nic nezapomněl! Tento den nebyl jako každý jiný, protože všechny aktivity se točily kolem jablíček.

Pilnější žáci si ještě doma vyhledali a připravili básničky, písničky nebo pohádky o jablkách, společně jsme několik neúplných veršů doplnili rýmy a zatancovali si mazurku na melodii známé písničky „Měla babka čtyři jabka“.

V prvoučné části dopoledne jsme si neopomněli připomenout stavbu jablka, jeho význam pro zdraví člověka, uvědomit si odlišnosti odrůd a poučit se v oblasti environmentální výchovy o významu bioodpadu pro ochranu životního prostředí. Největší těšení dopoledne bylo na loupání jablíček, při kterém se děti snažily o co nejdelší slupku. Oloupaná jablka děti nakrájely a připravily na sušení křížal. Nezapomnělo se ani na výtvarné činnosti, děti si vystřihly a různými technikami výtvarně dozdobily papírová jablíčka. Během celého dopoledne tvořily velký pracovní dvoulist ve tvaru jablka, do kterého si lepily a zapisovaly plněné úkoly. Pro dokonalost celého dopoledne maminky připravily na svačinu dobroty z jablek, a protože byl čtvrtek, den, ve kterém děti dostávají ovoce a zeleninu z projektu Ovoce do škol, služba ze školní jídelny přinesla pro každého ještě jedno jablíčko. Dopoledne bylo bohaté na aktivity, ale také náročné na kázeň, na které je třeba ještě zapracovat. Jak si děti během dopoledne vedly, vypovídají fotografie.

školní zpravodaj / 20.říj 2016 M. Michalovová, J. Hrdinová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 26.4.2024