Žáci pátého ročníku poznávali Evropu

Závěrečným tématem Cestujeme po Evropě žáci pátých tříd zakončili zeměpisné učivo vlastivědy. Stejný název měl i jejich poslední projektový den, který proběhl v úterý 14. června.

V dopoledních hodinách žáci ještě cestovali prstem po mapě po evropských zemích, doplňovali úkoly v pracovních listech, pilovali poslední detaily jejich skupinové práce a žáci 5. B a C ještě stihli ve školní kuchyňce připravit pizzu. Vrcholem dopoledního programu jednotlivých tříd bylo předvedení práce tvůrčích skupin, ve které měli žáci představit zajímavou a zábavnou formou jeden evropský stát. Nejlepší skupiny měly možnost se se svojí prací pochlubit rodičům a ostatním páťákům v odpolední části programu.

Když v patnáct hodin přicházeli první rodiče, bylo již na školní zahradě vše nachystáno. Ve stínu altánu vznikla malá galerie, kde si děti vystavily své projekty a také připravily k ochutnávce evropské speciality a pod pergolou altánu vyrostla malá scéna. V polovině odpolední části programu si ještě rodiče s dětmi mohli užít připravené aktivity jako např. složit velkou mapu Evropy, zatancovat mazurku nebo se pokusit rozpoznat evropské jazyky.

Díky velkému nadšení a snaze všech dětí, všestranné podpory ze strany rodičů, příjemnému a krásnému prostředí školní zahrady a štěstí na počasí se celý den vydařil a všichni jsme si naši poslední velkou evropskou párty užili.

971148017142131019155361612181

školní zpravodaj / 22.čer 2016 J. Hrdinová