Výlet 5. tříd do ZOO v Borovanech

Zoo Dvorec u Borovan si jako svůj školní výlet vybrali žáci 5.A, 5.B a 5.C. Seznámili se zde s různými druhy exotických zvířat a zajímavostmi z jejich života. Majitelé ZOO nám umožnili vidět i komentované krmení tapíra Borise a šimpanze Bonga. Dále žáci navštívili třídící středisko Růžov, kde si pod vedením průvodců zopakovali poznatky o třídění odpadu a prohlédli si třídící linku.

A takto o zážitcích z výletu napsali někteří žáci:

Radek Knor 5.C

Moc se mi líbil veselý šimpanz Bongo. Krásně skákal po provazech a jedl hroznové víno. Byl to pro mě krásný a zajímavý zážitek.

Max Pelán 5.C

Velmi mě zaujal papoušek Kakadu, který se pohupoval do rytmu jakoby tančil. Bylo to moc hezké a vtipné.

Filip Zavadil 5.C

Líbil se mi Gibon, který se stále houpal na provazech a skákal všude po své kleci. Výlet se mi moc líbil.

Lucie Novotná 5.C

Bílý tygr, který je již v ohrožení byl nejkrásnější. Líbilo se mi, jak si polehával na trávě. Měl krásně modré oči.

Filip Katuščák, 5.B

V ZOO Dvorec se mi líbil šimpanz Bongo, lidoopi a a tygři. Bylo to tam moc pěkné a zábavné. Měli tam úplně jiná zvířata než v ZOO Hluboká.

Magdalena Nová, 5.A

V úterý 3.6. byly třídy 5.A, B a C na školním výletě v blízkém okolí Borovan. První skupina nejdříve jela do třídícího centra v Růžově. Povídali jsme si o barevných kontejnerech, co a kam patří. Když jsme tam skončili, odjeli jsme se nasvačit a šli jsme do ZOO Dvorec. Mně se nejvíce líbili oslíci, malí paviáni a hlavně šimpanz Bongo, který vydával různé zvuky. Paní průvodkyně nám řekla, že Bongo dokázal jednou pěstí rozbít neprůstřelné sklo. Po prohlídce ZOO jsme si nakoupili suvenýry. Šťastní a plní zážitků jsme odjížděli domů. Výlet se mi moc líbil.

Jana Erhartová, 5.B

Ve třídícím centru Růžov jsme se dozvěděli spoustu informací o třídění odpadků a o tom, jak chránit přírodu. Všichni jsme museli mít žluté vesty. Hráli jsme hry a potom jsme se šli podívat na místo, kde ženy dotřiďovaly odpad. Výlet byl fajn.

Ondřej Blaho, 5.B

Program v Růžově byl velmi zajímavý. Hráli jsme hru „na odpad“ a potom jsme hádali, kam ten odpad patří. Myslím, že lidé, kteří tam pracují jsou dobří. Kdybych tam pracoval, chtěl bych být třídičem.

školní zpravodaj / 9.čer 2014 M. Kalošová, T. Vačkářová, E. Švecová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 19.4.2024