Bücherwurm Südböhmen

Dne 27. března se uskutečnilo školní kolo soutěže Bücherwurm Südböhmen – Jihočeský knihomol. Šlo o čtení vybraného německého textu z knihy Die erstaunlichen Abenteuer der Maulina Schmitt – Mein kaputtes Königreich (Nevídaná dobrodružství Svéhlavíny S. – Moje království nadranc) od Finn-Ole Heinricha. Vítězem školního kola se stal Daniel Kolek z 8. B. Ten 10. dubna naši školu reprezentoval ve finále pro jižní Čechy, které se konalo v prostorách Goethe Centra v Českých Budějovicích. V porotě zasedli například rétor a pedagog Jan Nepomuk Piskač či moderátorky Ivana Šimánková a Kateřina Hálová. Hodnotící kritéria byla interpretace a výraz, technika čtení a fonetika a výslovnost. Dan svým projevem porotu zaujal a ta ho označila za vítěze kategorie pro základní školy. Odměnou mu bude vedle drobných věcných dárků i možnost navštívit Goethe Institut v Praze. Danovi blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

školní zpravodaj / 11.dub 2019 L. Špilauerová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 18.4.2024