Spaní ve škole 3.C

Většina dětí se každý den nemůže dočkat konce vyučování a pospíchá domů za zábavou. Tak tomu však nebylo v úterý 4.12. 2018. V předvečer nadílky od Sv. Mikuláše škola ožila a žáci 3.C společně povečeřeli dobroty od rodičů (těm patří velké díky), nachystali si třídu ke spánku, převlékli se a vypukl podvečerní program. Bavili jsme se o tradicích a významných světcích od Martina až do Vánoc. Připomněli si legendu o Sv. Mikuláši, hádali zimní kvízy. Přečetli si příběh z knihy Dědečkův rok, Jak to bylo u Kutilů na Mikuláše. Další část vyplnily hry, které se hrály ve skupinách. Závěrem čekal žáky film Vánoční koleda. Po filmu by se očekával hluboký spánek všech přítomných, avšak co by to bylo za spaní ve škole, bez toho tichého štěbetání namačkaných spacáků na sebe dlouho do noci? :)

Druhý den nás čekala „Čertovská škola“, přišel i Sv. Mikuláš, který žáky pokáral i pochválil. Žáci mu zazpívali písničku, kterou znají z hodin HV, rozdal nadílku a slíbil, že za rok přijde zas.

školní zpravodaj / 12.pro 2018 M. Hanzalová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 18.4.2024