5. třídy v muzeu čokolády

V úterý 12. června 2018 měli žáci tříd 5.B a 5.D možnost zúčastnit se školního výletu v Muzeu Čokolády v Táboře a poté navštívit Chýnovské jeskyně.

Během dvouhodinového programu v muzeu si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak se pracuje v marcipánové dílně a vyrobit si vlastní sladké výrobky, které si zabalili a odvezli domů jako dárečky pro své blízké.

Navštívili čokoládový bar, kde ochutnali pravou tekutou horkou čokoládu nebo nějaký sladký dezert. Navštívili samotné muzeum, kde viděli, jak mistři cukráři z celé České republiky pracují a vyrábějí své sladké exponáty.

Poté, co si žáci osladili život, jsme se přesunuli do Chýnovský jeskyní, kde jsme klesali do hloubky 40 metrů. Měli jsme možnost vidět barevnost stěn a stropů, kde bílé, žluté a hnědé polohy mramorů střídají tmavé vrstvy amfibolitů a vytvářejí pozoruhodné kruhové útvary na stěnách tzv. oka.

Na závěr prohlídky si žáci mohli nakoupit zajímavé suvenýry a osvěžit se nanukem.

školní zpravodaj / 19.čer 2018 T. Vačkářová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 20.4.2024