Páťáci v Techmanii

Ve čtvrtek 14. června si museli žáci 5. A a 5. C přivstat a již v půl sedmé vyjeli na výlet do plzeňského Science Centra Techmania. Hned po příjezdu je čekalo 3D planetárium a film Astronaut, který je seznámil s výcvikem astronautů. Dozvěděli se také, jak lidské tělo reaguje na stav beztíže, jaká nebezpečí na astronauty ve vesmíru číhají a jak se před nimi chrání. Po zhlédnutí filmu už se všichni mohli vydat na podrobný průzkum expozice Techmanie. Na interaktivních exponátech si vyzkoušeli, jak fungují přírodní jevy nebo zákonitosti z různých oborů lidské činnosti. Oblíbenou částí byla optika a také vodní cesty se zdymadly a pumpami, ale nejvíce se dětem líbil model potápějící se lodi, ze které musely uniknout. Velké pozornosti dětí se těšila i místní restaurace a obchod se suvenýry. Do Science Centra Techmania bychom se všichni rádi znovu vrátili.

školní zpravodaj / 18.čer 2018 Kateřina Tušíková, Kamila Vondráčková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 25.4.2024