Čtvrťáci na výletě v zážitkovém skanzenu husitství v Táboře

V úterý 5. června měli žáci 4. A a 4. B možnost zažít středověk na vlastní kůži. Město Tábor každoročně pořádá v prostorách Housova mlýna zážitkový vzdělávací program Husitské dny pro školy.

Během dvouhodinového programu měli žáci možnost pobavit se při husitských hrách, obléct se do drátěné košile či rytířského brnění nebo vyzkoušet mučicí nástroje. Svoji zručnost si ověřili při práci na hrnčířském kruhu nebo při výrobě mince. V divadelním představení si děti připomněly osud mistra Jana Husa, zabojovaly si s proradnými křižáky a na závěr představení si někteří šťastlivci odnesli i drobné odměny za správné odpovědi ve vědomostním kvízu.

Ve středověkých stáncích si děti zakoupily pro sebe a své blízké suvenýry a na závěr výletu nechyběla ani osvěžující zmrzlina z cukráren v historickém jádru města Tábora.

školní zpravodaj / 12.čer 2018 M. Michalovová, J. Hrdinová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 19.4.2024