Dějepisná exkurze v Praze

Dne 17. ledna 2018 se uskutečnila dějepisná exkurze v Praze, které se zúčastnily třídy 8. C a 6. B. Hlavním bodem našeho programu byla výstava "Symbolická moc českých korunovačních klenotů" pořádaná u příležitosti 25. výročí vzniku České republiky a také v souvislosti s jubilejním rokem 2018, ve kterém si připomínáme 100. výročí založení Československa. Žáci měli díky této výstavě mimořádnou příležitost spatřit svatováclavskou korunu, královské jablko, žezlo a také korunovační roucho. Působivost vzácných pokladů ještě umocňovaly krásné prostory Vladislavského sálu, ve kterém byly klenoty vystaveny. Další cíl naší cesty představovala výstava Podoby a příběhy – portréty renesanční šlechty, kde se žáci mimo jiné dozvěděli, jak se lidé v renesanční době oblékali, jaké nosili šperky a mohli si také přičichnout k dobovým parfémům. Během exkurze jsme dále navštívili katedrálu sv. Víta, prošli se po Karlově mostě, představili si pamětihodnosti na Staroměstském náměstí, prohlédli si Václavské náměstí a nakonec také náměstí Republiky. Díky historické a stavební rozmanitosti Prahy měli žáci možnost blíže se seznámit s různými uměleckými slohy a pamětihodnostmi, o kterých zatím slyšeli pouze ve školních lavicích.

Oběma třídám patří pochvala za vzorné zvládnutí exkurze.

školní zpravodaj / 30.led 2018 Jana Říhová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 20.4.2024