Barevný týden Země v ŠD

Den Země je dnes už tradiční oslavou naší matky planety – Země. V týdnu od 18. 4. do 22. 4. probíhal ve školní družině Barevný týden Země. Každý den byl ve znamení jiné barvy.

Pondělí bylo zelené. Další den – úterý, byl ve znamení žluté barvy na počest slunce, které dává teplo a světlo všemu živému na naší planetě. Malovali jsme sluníčka, pampelišky a jiné rostlinky.

Středu jsme věnovali vodě. Všichni jsme byli oblečeni do modré barvy. V tento modrý den jsme zaměstnali i naše ruce, vyráběli jsme malé akvárium plné rybiček. Povídali jsme si o vodě a o cestování vodní kapky. Některá oddělení šla na vycházku k řece. Na počest země – půdě, která je příbytkem mnoha živočichů a která jim poskytuje potravu – jsme oslavili hnědý čtvrtek. Přečetli jsme si pohádku „Žížalka Žofka a další tvorečkové z kompostu“. Do obrázku krtka děti vyplňovaly úkoly a po správném dokončení obrázek vybarvily. Na řadu přišly také křížovky a doplňovačky k tomuto tématu.

Červený pátek jsme zasvětili povídání o odpadcích, jejich třídění a recyklaci. Jak umíme třídit odpad, jsme si procvičili v kvízu. Při tvořivé činnosti jsme využili odpadový materiál. Jak se nám výrobky povedly, můžete vidět na chodbě školní družiny.

školní zpravodaj / 12.kvě 2016 J. Mlčáková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 24.4.2024