Projektový týden ve školní družině

V týdnu od 18. 1. do 22. 1. se uskutečnil ve školní družině projektový týden s názvem „Pod bílou peřinou“.

Celý týden byly pro děti připravené nejrůznější aktivity a činnosti. Nejprve se děti v teple družiny naučily, kteří ptáci u nás přezimují a která zvířátka potřebují v zimě pomoc člověka.

Potom jsme vyráželi na procházky s cílem využít bílého nadělení v přírodě i na školní zahradě. Tento týden byl stvořený pro sněhové řádění. A jaké by to bylo řádění bez pořádné koulovačky, bobování, cestiček na běhání a stavění sněhuláků. Na zahradě jsme také zavěsili ptačí krmítko, které budeme pravidelně dosypávat směsí zrníček a semínek.

V družině jsme se naučili zpívat zimní písničky, hádali jsme zimní hádanky. Zaposlouchali jsme se do zimních písniček a přitom jsme se snažili umělecky ztvárnit zimní přírodu. Pracovali jsme s pastelkami, křídami nebo vodovými barvami. Vyráběli jsme lední medvědy, tučňáky, sněhuláky a papírová krmítka s ptáčky. Celý týden jsme byli pilní, a tak jsme se obohatili nejen o zajímavosti ze světa přírody, ale také jsme zkrášlili družinu a chodbu našimi výtvory a výkresy. Projekt se vydařil, děti se aktivně zapojily do všech činností.

školní zpravodaj / 1.úno 2016 J. Mlčáková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 18.4.2024