Project day in English

Dne 15.05. se u nás na škole uskutečnil projektový den v angličtině ve spolupráci se ZŠ Dukelská a rodilými mluvčími Zenem a Jeromem.

Projekt byl zaměřen na procvičení anglické gramatiky i slovní zásoby formou zábavných úkolů, na komunikaci s rodilými mluvčími a v neposlední řadě na týmovou spolupráci.

Žáci byli nejprve rozděleni do skupin tak, aby v každé byli účastníci ze ZŠ Dukelská i z naší školy. První aktivita proto byla seznamovací. Děti se velice rychle spřátelily a jejich spolupráce byla naprosto perfektní!

Poté došlo k rozdělení do dvou tříd.V jedné byly úkoly spojeny s postavou Walta Disneyho a v druhé s osobností Hanse Christiana Andersena. Rodilí mluvčí nejprve děti za pomoci prezentace seznámili s životem těchto osobností a pak už následovalo plnění úkolů v týmech. Každá třída se skládala ze tří různých stanovišť. Celkově se tedy žáci prostřídali na šesti stanovištích a díky vzájemné pomoci se jim dařilo plnit úkoly na jedničku!

Na závěr dne jsme se všichni sešli v Ekoklubu, kde žáci o celém dni zpracovali krásné projekty a byli oceněni certifikátem a drobným dárečkem, který si plně zasloužili!

Všem tedy ještě jednou děkujeme a gratulujeme!

Toto řekl o projektovém dni náš rodilý mluvčí Jerome Cole:

“This project day turned out to be a huge success. The students were enthusiastic about learning and made the teachers task easy and enjoyable. The tasks were great fun and it showed the creativity of the students as well as their improvement with English.“

školní zpravodaj / 25.kvě 2015 E. Švecová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 18.4.2024