CLIL u nás ve škole

Jednou z moderních metod k podpoře výuky cizích jazyků, která se používá v celé Evropě je tzv Clil. V měsíci dubnu jsme ji s pomocí rodilého mluvčího Jeroma Cola vyzkoušeli také u nás ve škole. Spočívá v tom, že se děti učí anglicky i v nejazykové hodině. Část takové hodiny probíhá česky, část anglicky. Prvními vlaštovkami, které se rozhodly tento způsob výuky vyzkoušet, byly paní učitelky D. Klímová a J. Belzová. Šlo o hodinu tělesné výchovy, kde děti měly pochopit v angličtině hry a cvičení. Tam, kde angličtina a ukázka nestačily, pomohla paní učitelka Klímová s překladem. Dětem se hodina líbila, kromě angličtiny bylo přínosem i seznámení se s jinými hrami. V druhém případě šlo o prvouku v druhém ročníku, kde se děti učily o zvířatech na farmě. Měly si osvojit názvy zvířat, jejich zvuky, vybarvovat pracovní list dle pokynu v angličtině. Samozřejmě si také zahrály hry, kde hledaly zvířata a k nim patřící slovíčka nebo celé zvířecí rodiny. Z fotek je patrné, že ani tady nebyl z angličtiny žádný stres, ale radost z učení.

632075418

školní zpravodaj / 21.dub 2015 J. Hrdinová, D. Klímová, J. Belzová