Ve 3.A se učíme i kouzlit

Druhý kouzelnický den jsme ve 3.A začali famfrpálovým tréninkem. Kouzelníci a kouzelnice se naučili létat na koštěti, střílet camrálem, výhýbat se potloukům a být ve střehu tak důležitým pro chytače zlatonky. I přes to, že žáci hráli famfrpál poprvé, dařilo se jim.

Po té nás čekala hodina bylinkářství, během které jsme zkoumali taje mandragory. Uvařili jsme si také lektvar na bystrou mysl a zlepšení pozornosti. Dále následovala lekce kouzelných formulí. K čemu slouží zaklínadlo Abrakadabra? To my už víme! Ve skupinové práci kouzelníci poznali základní kouzelné formule a také se naučili, kdy a jak je využívat.

Další hodina se týkala studiem kouzelných tvorů. Děti zjistily, jak nebezpečná je akromantule, čím je zajímavý pastelníček, na co si mají dát pozor u baziliška, kde žije hrabák a spoustu dalších informací o kouzelných tvorech.

Bohužel nás poté napadla černá magie a kouzelnický den musel být přerušen. Vše naštěstí dobře dopadlo a pomocí nejsilnějšího kouzla, kouzla lásky a přátelství, jsme mohli naše kouzlení dokončit v podobě výroby strašilky.

Děti během dne poznaly spoustu kouzelnických základů, ale také pravidla, která mezi sebou musí kouzelníci dodržovat.

školní zpravodaj / 27.lis 2019 Lucie Křenková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 25.4.2024