Život v pravěku - projekt 4.C

Díky projektu Jihočeského muzea „Archeologický muzejní kufřík“ měli žáci 4.C možnost poznat život v pravěku. Během interaktivní výuky si žáci osvojili poznatky z doby lovců a sběračů. Z kufříku byly postupně vyndány repliky pravěkých nástrojů a oděvů. Žáci si mohli vyzkoušet řezbu papíru pravěkým nožem, oblekli se do dobových kostýmů. Lektor jim předvedl ukázky jeskynních maleb a dalšího paleolitického umění. Dále se žáci dozvěděli, co se v pravěku jedlo, jak lidé bydleli, jak a z čeho si vyráběli nástroje.

Po vydařeném úvodu a výkladu byly žákům rozdány pracovní listy, které jim slouží i jako edukační materiál. Zde si vyplnili odpovědi na otázky, které zazněly během výkladu, zkusili si nakreslit jeskynní malbu, která v dávných dobách měla mít magickou moc (předznamenávala, co by si lovec přál ulovit). Samotným závěrem si žáci ve skupinkách zkusili za pomoci dřívek rozdělat oheň a někteří byli velmi zdatní.

Výuka byla pro žáky velkým přínosem (4.C využila poznatků a v hodině VV a PČ se pokusila pravěk ztvárnit, viz foto). A tímto se mají i ostatní třídy z ročníku na co těšit.

školní zpravodaj / 30.zář 2019 Martina Hanzalová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 19.4.2024