Výlet 3. ročníků do Fort Hary

V pátek 21. 06. 2019 žáci 3. B, 3. C a 3. D byli na školním výletě ve westernové pevnosti Fort Hary, která se nalézá ve vesničce Jarotice nedaleko města Písek. V pevnosti si děti mohly prohlédnout 20 dřevěných srubů, skanzen lovců kožešin a indiánské muzeum.

Žáky po příjezdu uvítali průvodci v dobových kostýmech. Společně navštívili unikátní indiánské muzeum s replikami předmětů denní potřeby původních obyvatel Severní Ameriky. Poté se všichni odebrali do Saloonu, kde se dozvěděli o indiánech, viděli fotku, jak vypadal známý indián, který se stal filmovou předlohou Vinnetoua. Přednáška pokračovala povídáním o traperech, o lovu kožešin a výbavě lovců. Na vlastní kůži si vybraní jedinci zažili tíhu, kterou lovec nesl na zádech při výpravách za lovem. Také byli poučeni, jak se nabíjela puška, se kterou se střílel medvěd. Poté jim byla předvedena názorná ukázka, která otřásla nejedním žákem. Po přednášce jsme se všichni odebrali ven na praktické ukázky střelby z pušky, práce s lasem, střelby z luku atd. Děti si vše mohli prakticky vyzkoušet. Nakonec všem vyhládlo a tak jsme si užili opékání vuřtů na rozdělaném ohni, kdo nechtěl vuřt měl jinou svačinku. Poseděli jsme, popovídali, ochutnali dobroty, které dětem dali rodiče. Ještě než jsme se rozloučili, každý z nás měl možnost si zakoupit něco v místním obchůdku př. prak, luk, šíp, oštěp, házecí nůž nebo dreamcatcher. Plni zážitků a ovoněni ohníčkem jsme se vrátili do školy. Výlet se všem líbil. Kdo nám nevěří, může se do Fort Hary zajet podívat o prázdninách.

školní zpravodaj / 25.čer 2019 M. Hanzalová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 20.4.2024