Projektové dny 4.C

V rámci celoročního projektu žáků 4. C jsme v prosinci navštívili Španělské království - Reino de España. Žáci se seznámili s polohou španělského království, částečně s historií, dozvěděli se zajímavosti z oblasti kultury, umění, sportu, gastronomie a v neposlední řadě se naučili i nějaké to užitečné slovíčko, které mohou použít během dovolené.

Někteří žáci byli překvapeni, že známí malíři jako je Pablo Picasso a Salvador Dalí pocházejí ze Španělska. Dále je zaujaly Gaudího stavby. Našli se i žáci, kteří některá Gaudího díla znali z návštěvy Barcelony.

Z oblasti hudby znali Enriqua Iglesia a ze sportu, tenistu Rafaela Nadala a fotbalové kluby Real Madrid a FC Barcelonu.

Z kultury je zaujal průběh býčích zápasů. Protože bylo před Vánoci, byly žákům sděleny i vánoční tradice Španělska. Nakonec jsme si zahráli na tři krále, které dětem ve Španělsku nosí dárky a letos nadělili žákům 4.C.

S krátkou návštěvou Španělska jsme se rozloučili ochutnávkou rozmanitých pokrmů jako je třeba Paella a Chorizo a mocným "Adiós".

Nyní v den vysvědčení proběhla další návštěva vybrané země, tentokrát jsme se vypravili do Afriky a žáci si vybrali k detailnější návštěvě Egypt. Bavili jsme se o zeměpisných údajích, měně, jazyku a historii.

Egypt je navštěvovanou, turistickou destinací. Žáci se do výuky aktivně zapojili. Vyprávěli o své návštěvě pyramid a Káhiry. Společně jsme se bavili o faraonech a o tom, co/ kdo je sfinga. Představili jsme si potápěčské krásy Rudého moře.

Žáky též zaujala hymna Afriky, která byla jiná než byly hymny předchozí, protože se v ní prolíná zpěv za doprovodu bubnů. Hudba je velmi dynamická a je z ní cítit radost, pohyb a oslavný tanec. Každý, kdo tuto zemi navštívil, přispěl svou troškou ze své sbírky suvenýrů. Žáci si mohli společně zahrát na africké bubny a jiné hudební nástroje. Zvuky byly příjemnější než zvuky bubínku, který využíváme během hudební výchovy.

Takže Maa salama a hezké pololetní prázdniny!

školní zpravodaj / 3.úno 2020 M. Hanzalová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 28.3.2024