Provoz školy od 18. 11. 2020

Provoz základní školy a školní družiny

Od středy 18. 11. 2020 se obnovuje povinná prezenční výuka pro žáky 1. a 2. ročníků. Bude probíhat dle rozvrhu platného před uzavřením škol. Při hudební výchově je zakázán zpěv a tělesná výchova bude probíhat formou procházek venku. Sportovní činnost je též zakázána. Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem. Pro žáky 1. a 2. ročníků bude otevřena školní družina s obvyklým ranním i odpoledním provozem. Při pobytu ve škole a školní družině je nutné dodržovat tyto podmínky:

• pro všechny žáky a zaměstnance školy je stanovena povinnost nosit roušky (je vhodné jich mít s sebou více na výměnu)
  • je nutné dodržovat základní hygienické zásady (mytí rukou, větrání…)
  • výuka a činnost ve školní družině probíhá v homogenních skupinách (kolektivy různých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají), výuka jazyků
    bude probíhat v menších skupinách žáků jen z jedné třídy

Dále jsou ve škole umožněny prezenční individuální konzultace pro všechny žáky (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník, popř. zákonný zástupce). Konzultace bude prováděna pouze na vyzvání a po domluvě s pedagogem nebo psychologem s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

Provoz základní umělecké školy

I nadále pokračuje ve stejné podobě jako dosud distanční výuka.

Provoz školní jídelny

Stravování pro žáky 1. a 2. ročníku je v době od 11.45 h do 13.30 h bez omezení. Žáci využívají pouze jídelnu č. 1. Ostatní žáci si mohou ve školní jídelně odebrat dotovaný oběd pouze do jídlonosiče přes vydávací okénko v jídelně č. 2 a to v době od 11.45 h do 13.30 h.
Při návštěvě školní jídelny je nezbytné dodržet následující podmínky:

• mít nasazenou roušku mimo dobu konzumování stravy
  • udržovat maximální možný rozestup mezi žáky
  • stoly obsazovat maximálně dvěma žáky nebo dle pokynů pedagogů

Obědy budou všem žákům (evidovaným strávníkům) 1. a 2. ročníků automaticky od 18. 11. 2020 přihlášeny. Školní jídelnu je nutné kontaktovat jen v případě odhlášení oběda.

školní zpravodaj / 12.lis 2020 P. Němeček

Školní zpravodaj 2. stupeň