Projekt "Nemusí pršet, jen když kape"

Připadá vám, že je poslední roky nějak málo vody? Nám také a rozhodli jsme se, že chceme, aby se něco dělo v naší krajině, i v myslích dětí a dospělých. Řekli jsme si, že začneme v malém, ale věříme, že když se pro každou kapku najde to nejlepší využití, přinese to nemalé výsledky.Pustili jsme se do projektu zaměřeného na zadržování vody v sídelní krajině pro děti ze ZŠ ve spolupráci s CEGV Cassiopeia. Tento projekt finančně podpořilo MŽP.

Lektorky z ekocentra Cassiopeia v rámci projektu vytvořily dva propojené programy pro děti od 9 do 13 let a testovali je třídami ze tří jihočeských škol. Naše třída 1.C se také zapojila. První program děti absolvovaly v zahradě ekocentra. Hravou formou poznávaly krásu vody a problémy způsobené špatným zacházením s vodou, vedoucí k tomu, že je voda znečištěná, že se nevsakuje a odtéká brzy pryč. Děti ve výukové zahradě objevovaly drobná opatření k jejímu zadržení. Dále poznávaly jednoduché principy, jak s vodou moudře zacházet a těmi se zkoušely řídit, když plánovaly vysněnou vodní zahradu. Jeden prvek ze svého snu nakonec hlasováním vybraly pro naši školní zahradu, kde ho nakonec s pomocí lektorek a pedagogů naší školy vybudovaly. Na skleníku v naší zahradě se tak objevil okap a pod ním sud s dřevěným mlýnkem.

Další informace na stránkách CEGV CASSIOPEIA

Projekt "Nemusí pršet, jen když kape - permakultura a voda v sídelní krajině" podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR. Spolufinancování jeho aktivit je zajišťováno s podporou Statutárního města České Budějovice - projekt "Přírodní zahrada & environmentální výchova 2019"

školní zpravodaj / 28.led 2020 Blanka Králová

Školní zpravodaj 2. stupeň