Události ze 4.C

Začal nám advent a s ním období plné těšení se na Vánoce a krásných okamžiků.

Před první nedělí adventní jsme s žáky navštívili program Cassiopei _ Mýdlování. Program byl zaměřen na historii výroby mýdla, proč mýdlo vzniklo. Vše bylo vhodně doplněno příběhem o mydláři. Na konce si žáci vyrobili vlastní mýdla, do kterých přidali vůni v podobě sušené levandule. Směs mýdla a bylin upěchovali do vánočních formiček. Domů si každý odnesl pěkný a voňavý dáreček, který po uschnutí dál poslouží jako překvapení nebo jej hned doma použijí.

V prvním adventním týdnu se žáci těšili na příchod Mikuláše, aby jim čas lépe ubíhal, rozhodli jsme se v rámci přírodovědy podniknout výlet k Vrbenským rybníkům a připravit malou nadílku pro zvířátka v podobě semínek, lojových koulí, jablíček, mrkve, … Cestou jsme pozorovali změny v přírodě, které se od zářijové procházky odehrály. Žáci měli možnost vidět bažanta, veverku, sýkorky, vrabce a závěrem návštěvu známé zahrady, kde majitelé chovají divoké prase, kozy, ovce a slepice. Procházka byla pro všechny nevšedním zážitkem.

Závěrem týdne přišel za žáky Mikuláš, na kterého se i letos těšili. A aby byl den poklidnější, proběhla ve třídě další část projektu "Cestujeme po světě", tentokrát jsme zavítali do Turecka. Žákům byla přiblížena země s odlišnou kulturou, plná vůní koření a kávy, barev, lesku, … Dozvěděli se, co je to Gobelín, jak se vyrábí. Ochutnali kousek z místní kuchyně, podívali se na spolužáky připravené taneční vystoupení a na závěr se nechali unést pohádkou o Alibabovi.

školní zpravodaj / 17.pro 2019 M. Hanzalová

Školní zpravodaj 1. stupeň